4 Adımda WordPress Kurulum Rehberi

Merhaba;

Sizlere wordpress içerik yönetim sistemi (content management system) hakkında bilgi verecegiz . Biz bugün localhost’a kurulum yapacagız . Siz de gerçek bir hostingde zaten localhosta benzer adımlar ile kurulum yapacaksınız .

Birinci adım : WordPress kaynak dosyalarını sunucuya yükleyelim . Biz localhost’a kurulum yapıyor oldugumuz için htdocs klasörüne yüklemeyi yaptık . siz de hosting’inizin ana dizinine yüklemeyi yapın , genelde public_html site dosyalarını yüleyeceğiniz yerdir . Dosyalar bu şekilde yüklenmelidir .

 

İkinci adım ; Bir adet veri tabanı ve bir adet veritabanı kullanıcısı oluşturmanız gerekiyor.Bu adımıda yapmanız halinde hosting servis sağlayıcınızdan yardım almanızı tavsiye ederiz .

üçüncü adım: hosting servis sağlayıcınızdan aldıgınız veri tabanı bilgilerini yukarıdaki ekrana girin ve gönder’e basın . Veri tabanı bilgileriniz doğru ise sıradaki ekranda bu görsel gelecektir .

dördüncü adım: bu ekranda site yönetici bilgilerinizi girmeniz gerekiyor . Bilgileri girdikten sonra gönder butonuna basmanız gerekiyor . WordPress siteniz kullanıma hazır .

Bu yazımızda sizin için ” conent management system ” hakkında bilgi verdik .

wordpress ve diger kategorideki gelişmeler için takipte kalın .

 

ELEKTROPEDİ.COM ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir